پرشین تور

باکو و جاذبه های آن

باکو، پایتخت زیبای آذربایجان، مجموعه‌ای از جاذبه‌های دیدنی مدرن و تاریخی را در کنار هم دارد؛ از برج‌های سربه‌فلک‌کشیده تا حمام‌های قدیمی که هنوز هم کار می‌کنند. درادامه، مهم‌ترین جاهای دیدنی باکو را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

تور ویژه آذربایجان شهر زیبای باکو

آژانس مسافرتی و گردشگری پرشین تور یکی از معتبرترین نهاد های برگزاری تورهای توریستی و گردشگری خارج از کشور مجری تخصصی تور ویژه آذربایجان
با پرشین تور بهترین لحظات را در خاطرات خود ثبت نمایید ...

کشورهای همسایه و مجاور به دلیل نزدیکی و هزینه نسبتا ارزان سفر همیشه جزء الویت های ما ایرانی ها برای سفر بوده اند: ترکیه و شهرهای استانبول، آنکارا و آنتالیا، امارات و شهر دبی و ابوظبی، ارمنستان، گرجستان و شهرهای تفلیس و باتومی و کشور آذربایجان و پایتخت زیبایش یعنی شهر باکو! 

پایتخت زیبای جمهوری آذربایجان در کناره دریای خزر قرار گرفته و یکی از شهرهای مدرن در عین حال با جاذبه های توریستی فراوان جزو قطب های گردشگری منطقه به شمار می آید .

شما هم با استفاده از تور ویژه باکو پرشین تور می توانید به این شهر سفر کنید و هم می توانید تنها بلیط هواپیمای باکو را تهیه و شخصا به این شهر و کشور سفر کنید. 

در این مطلب قصد داریم برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری باکو را به شما معرفی کنیم. در سفر به این شهر پیشنهاد می کنیم بازدید از این اماکن و دیدنی ها را حتما در برنامه سفرتان قرار دهید. با الی گشت همراه باشید.

شهر قدیمی (icheri sheher)

بافت قدیمی باکو که به شهر قدیم یا ایچری شهر (Icheri Sheher) هم شهرت دارد منطقه ای تاریخی است و بسیاری از جاذبه های گردشگری باکو در این منطقه قرار دارد.

بهترین مکان برای شروع گردش در آذربایجان و شهر باکو همین منطقه است همچنین سایر دیدنی های باکو مثل حمام های تاریخی؛ مساجد و کاروانسراهای متعددی هم در این منطقه وجود دارند که بازدید از آن ها هم مطمئنا برایتان جذاب خواهد بود. در قرن ۱۵ بعد از زلزله شدیدی که در شماخی (پایتخت سابق) رخ داد شیروان شاه به باکو نقل مکان کرد و از آن دوره بناها و ساختمان های باشکوه زیادی به جا مانده است.

برج دختر | Maiden’s Tower

در مرکز منطقه قدیم باکو برجی استوانه ای به ارتفاع ۲۹ متر خودنمایی می کند. برج دختر بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد و در فاصله قرن های ۷ و ۱۲ ساخته شده است. امروزه برج دختر نماد و سمبل شهر قدیم و یکی از جاذبه های گردشگری باکو به حساب می آید. کارشناسان و باستان شناسان در مورد هدف ساخت برج دختر اطلاع دقیقی ندارند. با این حال، برخی باور دارند که این برج یک نیایشگاه زرتشتی بوده است، اما بعدها به عنوان برج دیدبانی مورد استفاده قرار گرفته است. داخل برج یک موزه و همین طور پلکان های مارپیچ وجود دارد که شما را به بالای برج می رساند.

موزه فرش باکو

موزه فرش آذربایجان، واقع در مرکز شهر باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان، محل نمایش بزرگترین مجموعه فرش‌ها و قالیچه‌های آذربایجانی با طرح‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های گوناگون است.

در سال ۱۹۶۷ این موزه در محل مسجد جامع باکو، واقع در ایچری، تاسیس شد. این مسجد که در قرن ۱۵ ساخته و سپس در قرن ۱۹ بازسازی شد پس از سقوط اتحادیه جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۲، موزه فرش به ساختمان موزه لنین انتقال داده شد. این موزه به نام لطیف کریموف، طراح معروف فرش، نام‌گذاری شد.

 

موزه فرش

ثبت لحظاتی به یاد ماندنی و خاطره انگیز با تور آذربایجان

برای رزرو تور ویژه آذربایجان - باکو کلیک نمایید !!